krwiodawstwo nowy sacz

krwiodawstwo nowy sacz

gru 04

krwiodawstwo nowy sacz

Wszystko, co musisz wiedzieć o menopauzie

Termin "menopauza" pochodzi od dwóch greckich słów, które znaczą "miesiąc" i "do końca". To tłumaczy się jako "koniec miesięczników". Definicję medyczną menopauzy jest brak miesiączki przez 12 miesięcy. W amerykańskich kobiet, średni wiek menopauzy wynosi 51. Jednak może się zdarzyć między kobietą w późnych latach trzydziestych i jej późnych latach 50-tych.wiązanki pogrzebowe wilanów Menopauza występuje również, gdy kobieta jest macica i jajniki są usuwane chirurgicznie.

Okołomenopauzalnym jest rozpiętość od dwóch do piętnaście lat przed menopauzą, podczas którego kobieta doświadcza zmian ze względu na spadek poziomu estrogenów i progesteronu. Dla niektórych kobiet, czas okołomenopauzalnym może być bardziej kłopotliwe niż rzeczywistej menopauzy.

Wczesne objawy menopauzy, które należy podjąć nutą

Niektóre z wczesnych objawów menopauzy mogą być łatwo zapraski metalowe do tworzyw mylone, zwłaszcza jeśli kobieta jest w wieku poniżej 40 lat. Większość kobiet poniżej 40 lat nie mają tendencję do myślenia, że ??są problemy z przed menopauzą, jednakże nie jest niespotykane dla młodych kobiet w ich 20-tych do rozpoczęcia menopauzy wcześnie. Oto niektóre z objawów wczesnej menopauzy, że wiele kobiet doświadczają.

1. wahania nastroju są często zlokalizowane jako wczesny objaw menopauzy; Jednak nie ma żadnych jednoznacznych badań w tym zakresie. Obecnie jest Przypuszcza się, że zmiany nastroju mogą być bardziej bezpośrednio związane z brakiem snu, że niektóre kobiety doświadczają ponieważ nocne poty. Jest to ważne szczególnie pomysłem, jeśli kobieta ma historię depresji, ta historia dodany do utraty snu może powodować wahania nastroju.

Chociaż nie można zapobiec menopauzy, można podjąć kroki, jak wymienione poniżej, w celu zmniejszenia objawów. Większość menopauzie oraz u kobiet po menopauzie prowadzić pełne, zdrowe i aktywne życie.

Wpis zawdzięczamy Prowadzenie online