krwiodawstwo fakty i mity

krwiodawstwo fakty i mity

sty 11

krwiodawstwo fakty i mity

Informacje na temat tężcowi

Tężec jest chorobą potencjalnie śmiertelną: działa bardzo szybko i często zabija przed naturalnym pierwotna odpowiedź organizmu może mieć miejsce. Istnieje około 1 mln przypadki tężca w roku z pomiędzy 300,000-500,000deaths. Jest to globalny problem, ponieważ zarodniki tężca, które powodują zakażenia, są wszędzie.rankingac.com.pl/jakie-ubezpieczenie-wybrac/ Jednak ze względu na programy szczepień, tężec jest rzadkością w Wielkiej Brytanii zaledwie około 10 przypadków rocznie; główne problemy występują w krajach rozwijających się, gdzie szczepionki mogą być zbyt drogie, a sprzęt nie może być odpowiednio sterylizowane.

Tężec jest spowodowane przez Gram-dodatnich, bakterii beztlenowych zobowiązać. Clostridium tetani, która wpływa na mięśnie szkieletowe "Gram-dodatnie" oznacza, że ??bakteria ma grubą ścianę komórkową, podczas gdy "zobowiązać anaerobowego" oznacza, że ??bakterie nie mogą przetrwać w obecności tlenu i przetrwać korzystając oddychanie beztlenowe (bez tlenu). Bakterie uwalnia neurotoksyny o nazwie tetanospasmin który wiąże się nieodwracalnie neuronów; Są to komórki nerwowe, które przenoszą fale aktywności elektrycznej, znane jako impulsy nerwowe. Gdy toksyna wiąże się neuronu zapobiega hamowanie odpowiedzi Odruchy motoryczne bodźce czuciowe. Odpowiedź reflex silnik jest szybka reakcja na bodziec, na przykład szarpnięcie kolano jest odpowiedzią reflex silnik dotykając konkretny nerw, aw tym przypadku nie pozwala nam wypadnięciu. Jednakże toksyna zatrzymuje nerwu z tłumieniu przepływu, gdy bodziec jest już więc ruch kontynuuje jak skurcz mięśni, co jest charakterystyczne dla tężca.

Przyczyny:

Bakterię Clostridium tetani.

Zanieczyszczenie przebicie rany, np .: piercing.

Infekcje ucha jak bakterie mogą wejść przez ucho.

Korzystanie z urządzeń niesterylne w chirurgii lub innych podobnie inwazyjnych procedur, takich jak tatuowanie i przekłuwanie ciała.

Wpis zawdzięczamy https://sic.com.pl/oferta/materialy-obiciowe/mikrofibra/