krwiodawstwo ostrow wlkp

krwiodawstwo ostrow wlkp

paź 22
krwiodawstwo ostrow wlkp

Należy się spodziewać komplikacji Posiadanie dziecka na 45-letni

Posiadanie dziecka w późniejszym okresie życia niesie ze sobą większe ryzyko wystąpienia niektórych powikłań, że kobiety powinny omówić ze specjalistą w swojej dziedzinie. Naukowcy z Izraela przeprowadził niedawno badanie, które zadecydowały o 8 na 10 matek doświadczyło problemów zdrowotnych w czasie ciąży, a około połowa miała dzieci, które były mniejsze niż przeciętnie. W ramach projektu zebrano dane dotyczące 131 matek po raz pierwszy w wieku od 45 do 65 w latach 2004 i 2008. W matek urodziła się w tym samym szpitalu. Badania wskazują, że powikłania są bardziej powszechne z matkami po raz pierwszy, którzy są w wieku powyżej 45 lat, a kobiety, które decydują się na ciążę w późniejszym etapie w swoim życiu powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka.

krwiodawstwo ostrow wlkp

Izraelska Badania wykazały, że 4 na 10 kobiet miało cukrzycę związaną z ciążą i 2 w 10 miała stan przedrzucawkowy. Stan przedrzucawkowy jest warunkiem udziałem wysokiego ciśnienia krwi i białka w moczu matki. Jedna trzecia matek w badaniu urodziła przedwcześnie, a zdecydowana większość została wykonana przez cesarskie cięcie. 126 z 131 matek biorących udział w badaniu przeszedł zapłodnienia in vitro (IVF), aby zajść w ciążę, a wszystkie kobiety w badaniu mieli doświadczonych problemy z płodnością. Wystarczy uzyskanie ciąży po 35 może być trudne, a co dopiero po 45-lat.

krwiodawstwo ostrow wlkp

Badania wykazały również, że istnieje większe ryzyko poronienia u kobiet, które ukończyły 45 lat, a także większe ryzyko wad wrodzonych. Kobiety mogą mieć wyższy odsetek nieprawidłowych genetycznie jaj, ponieważ z wiekiem, co pomaga wyjaśnić większe ryzyko powikłań i wad wrodzonych. Wiele kobiet, które używają IVF zajść w ciążę po 45 może wymagać wpłaty jajko, ponieważ większość ich jaja są genetycznie nienormalne.
Wpis zawdzięczamy tłumaczenia wyciągów bankowych