krwiodawstwo tarnobrzeg

krwiodawstwo tarnobrzeg

wrz 09

krwiodawstwo tarnobrzeg Było to spowodowane konfiskatą głównego polskiego stada w 1939 roku, przed niemiecką inwazją. Dwanaście ogiery i czterdzieści dwie klacze zostały przeniesione z Janowa Stud do Tierska, w tym polskiego ogiera Ofir. Konie musiały odbyć podróż tysiąca mil przez kopyta. Będąc koczownicze w naturze wszystkich ewakuowanych koni arabskich przeżyło podróż.oc kalkulator online

ZYSKUJE

Pod koniec wojny, kierownicy Hodowla Tierska zwrócili uwagę na hodowli rosyjskiej konia arabskiego. Mieli dużą ilość zwierząt do pracy, a ponad sto zostało importowane między 1930 i 1947. Podobnie jak w Polsce, poligonem doświadczalnym był torze wyścigowym. Konie, które zostały uznane za gorsze były bezlitośnie ubite.

dominujący reproduktorów

Tierska stud po udanej formuły linii hodowlanych, które były równe części polski, francuski i Crabbet, najpierw za pomocą trzech dominujących reproduktorów.

O Kann

Z wiersza francuskiego, znany ze swojego sportowego typu, przyczyniając się wielkość i szybkość.

oNaseem

Importowania Crabbet, wnuk Skowronek, którego prepotency objawiła się w pięknej głowy i szyi.

oOfir

Pochodzących z Polski, dodał strukturę linii.

Wkrótce polskie konie zdominowały linię, z powodu ich przewagi liczebnej po 1939 napływu. Nie było żadnych nowych znaczących uzupełnień do puli genowej aż do 1950 roku, kiedy polskie ogiery nasienia i Arax dodania ich wpływ na stada.

EGIPSKI KREW

Dopiero w 1963 roku, kiedy rząd egipski przedstawił syna Nazeera Rosjanom, że znaczna infuzji poza został złożony do rosyjskiej linii krwi arabskiej. Ogier został nazwany "Asuan", ponieważ był darem wdzięczności za pomoc Rosjan tworzącego Asuan Dam. Tierska wykonane natychmiastowe korzystanie z Asuanu, który konsekwentnie nadanym egzotyczny typ, tak znana w egipskich linii, jego potomstwo.

Asuan był ogromny sukces poprzez dziedzictwo jego synów i córek.
Wpis zawdzięczamy